Stylowy Kwadrat Showroom wnętrzarski

Showroom wnętrzarski

Strona główna > Blog > Wyróżnij swój dom designerskimi meblami vintage

Wyróżnij swój dom designerskimi meblami vintage

Wykończenie domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Wielu osobom zależy na tym, aby ich wnętrza prezentowały się wyjątkowo, a do tego były klimatyczne. Ogromne znaczenie dla otrzymanego efektu ma dobór mebli. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę nie tylko klasyczne rozwiązania, które są aktualnie w trendach, ale również nietypowe produkty. Mowa tutaj na przykład o designerskich meblach vintage, które z pewnością odmienią każdy salon czy sypialnię. Na jakie produkty warto się zdecydować?

Czym właściwie charakteryzują się wnętrza w stylu vintage? 

Na początek warto wspomnieć, czym właściwie charakteryzują się wnętrza urządzone w stylu vintage i co wyróżnia designerskie sofy, które mogą się w nich znaleźć. Styl ten można określić jako ponadczasowy, ponieważ wyróżnia się elegancją, a zarazem pomysłowością, przy czym nawiązuje do minionych dekad.

Jeżeli chodzi o salon, który ma zyskać taki charakter, to sprawdzą się w nim nie tylko drewniane meble, ale także metalowe. Dobrym pomysłem jest też kupno komód czy szafek osadzonych na stylowych nóżkach, które nie tylko wyglądają ciekawie, ale również są praktyczne, ponieważ wówczas łatwiej czyścić podłogę.

Jakie stoły i krzesła w stylu vintage wybrać? 

Stół to mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Właśnie dlatego chcąc nadać wnętrzu przytulnego, a jednocześnie niepowtarzalnego charakteru, warto postawić na stół w stylu vintage. Jego wielkość, kształt czy kolor powinny być dopasowane do możliwości pomieszczenia, a także jego metrażu, jednak na uwagę zasługuje na przykład konsola wykonana z mosiądzu i aluminium oraz stół wykonany z drewna orzechowego z nóżkami ze stali miękkiej pomalowanymi proszkowo na czarno.

Trudno wyobrazić sobie salon czy kuchnię bez miejsca, w którym można wygodnie usiąść. Właśnie dlatego do wnętrz w stylu vintage warto wybrać również designerskie krzesła wykonane z najlepszej jakości materiałów, które nawiązują do różnych epok. Może to być na przykład krzesło z metalową ramą i nóżkami z drewna orzechowego oraz czarnym obiciem albo różowe krzesło z podstawą metalową malowaną proszkowo na czarno.

Stylowy Kwadrat

Henryka Dąbrowskiego 13/1
40-032 Katowice
tel. 530 375 044
mail. info@stylowy-kwadrat.pl

© Stylowy Kwadrat. Wszystkie prawa zastrzeżone.