Stylowy Kwadrat Showroom wnętrzarski

Showroom wnętrzarski

Strona główna > Blog > Jakie rodzaje designerskich krzeseł podkreślą przytulny charakter salonu urządzonego w stylu boho?

Jakie rodzaje designerskich krzeseł podkreślą przytulny charakter salonu urządzonego w stylu boho?

Osoby, które urządzają lub remontują mieszkanie czy dom, mają do wyboru coraz więcej rozwiązań zarówno jeśli chodzi o wykończenie, jak i umeblowanie. Oprócz stylu nowoczesnego czy coraz popularniejszych loftów na popularności coraz bardziej zyskuje wykańczanie wnętrz w stylu boho, którego korzenie sięgają początków XIX wieku. Takie mieszkania wyróżniają się przede wszystkim mnogością zestawianych ze sobą nasyconych kolorów. Istotnym elementem wyposażenia każdego wnętrza są krzesła, które pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Jakie krzesła najlepiej się sprawdzą w salonie urządzonym w stylu boho?

Jakie kolory powinny mieć krzesła w salonie w stylu boho? 

Podstawową cechą wyróżniającą wnętrza wykończone w stylu boho jest mnogość nasyconych kolorów, które wypełniają salon czy sypialnię. Właśnie dlatego poszukując designerskich krzeseł, które będą tam pasować, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by pasowały do pozostałych elementów wystroju.

W mieszkaniach urządzonych w stylu boho królują przede wszystkim barwy, które są kojarzone z orientem, czyli czerwień, turkus, bordo, purpura, błękit czy złoto. We wnętrzach nie może również zabraknąć różnych odcieni zielonego. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie nasyconych kolorów z pastelowymi barwami, ponieważ dzięki temu wnętrze będzie estetyczne, a osiągnięty efekt jeszcze ciekawszy.

Jakie modele designerskich krzeseł wybrać? 

Oprócz doboru kolorów ważne jest również, aby krzesła pasowały do innych elementów wyposażenia salonu, na przykład do designerskiego stołu. W takich wnętrzach sprawdzą się z pewnością tapicerowane krzesła, które dodadzą elegancji salonowi. Dobrze postawić na krzesła obite tkaniną, ponieważ oprócz tego, że sprawią, że wnętrze stanie się przytulne, są też miłe w dotyku i bardzo wygodne. Warto również zwrócić uwagę na krzesła, które mają drewniane elementy, ponieważ naturalne barwy świetnie nawiązują do stylu boho.

Poza tym będą dobrze wyglądały w towarzystwie roślin, których nie może zabraknąć we wnętrzu. Należy pamiętać, że styl boho daje szerokie pole do eksperymentów. Właśnie dlatego warto rozważyć również nietypowe rozwiązania i spróbować połączyć ze sobą różne kształty i kolory. Dzięki temu salon zyska niepowtarzalny charakter i stanie się przyjemnym miejscem do odpoczynku.

Stylowy Kwadrat

Henryka Dąbrowskiego 13/1
40-032 Katowice
tel. 530 375 044
mail. info@stylowy-kwadrat.pl

© Stylowy Kwadrat. Wszystkie prawa zastrzeżone.