Stylowy Kwadrat Showroom wnętrzarski

Showroom wnętrzarski

Strona główna > Blog > Gdzie sprawdzą się meble w stylu holenderskim?

Gdzie sprawdzą się meble w stylu holenderskim?

Styl holenderski łączy w sobie trzy cechy, których szukają współcześni dekoratorzy wnętrz: nowoczesność, prostotę i ciepło. Podstawą jest minimalizm, pozbawiony jednak chłodnego i bezosobowego wykończenia. Obecność dodatków odróżnia styl holenderski od skandynawskiego i sprawia, że jest on jednocześnie elegancki i przytulny. Dowiedz się więcej o meblach w stylu holenderskim i poznaj miejsca, w których idealnie się one sprawdzą!

Co wyróżnia meble w stylu holenderskim?

Meble w stylu holenderskim to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. W najbardziej charakterystycznej formie są solidne, wygodne, przestrzenne i wykonane z drewna dębowego.  Modne są nierówne krawędzie i drewniane sęki, które wyglądają, jak żywcem zabrane z lasu. Styl holenderski zrzesza kolory ziemi (przede wszystkim brązy, beże, zielenie, szarości, biel i popiele) z jej darami, takimi jak: kamień, drewno czy skóra oraz wzorami, zaczerpniętymi z natury. Wykorzystuje on także proste, uniwersalne formy wzornictwa przemysłowego oraz elementy pochodzące z recyklingu.

Cechą charakterystyczną mebli w stylu holenderskim jest zachowanie złotego środka pomiędzy: nowoczesnością, prostotą, tradycją, fantazją oraz przytulnością wnętrz. Jednym z założeń stylu holenderskiego jest unikanie zbędnych elementów i przepychu, przy jednoczesnym pragnieniu podkreślenia wyjątkowego charakteru zindywidualizowanego wnętrza. Pomimo takiego założenia, znajdzie się w nim miejsce na odrobinę ekstrawagancji i nieoczywistych połączeń, w postaci abstrakcyjnych i geometrycznych wzorów, a także niewielkiej ilości nawiązań antycznych. Trudno jednoznacznie określić ten ciekawy styl. Wydaje się jednak, że do cech, które są mu najbliższe, należą: przytulność, elegancja oraz prostota z odrobiną szaleństwa i przemyślanych dodatków z duszą.

Do jakich miejsc pasują meble w holenderskim stylu?

Niewątpliwymi zaletami mebli i dodatków w stylu holenderskim są uniwersalność i ponadczasowość zastosowań. Mnogość form i połączeń sprawiają, że można urządzać zarówno wnętrza o charakterze firmowym, jak i prywatnym. Świetnie sprawdzi się więc w biurach, kawiarniach, loftach oraz domach i mieszkaniach.

Styl holenderski pasuje do wnętrz, których właściciele cenią surowe drewno i wszystko, co związane z naturą, a także przestronność, dużą ilość światła, ład i spokój. Meble w stylu holenderskim poleca się osobom, które szukają ponadprzeciętnej jakości i niebanalnego wykończenia. Ze względu na to, że są one dosyć masywne, powinno się je umieszczać w większych pomieszczeniach. Pomimo znacznych gabarytów nie przytłoczą one wnętrz, ponieważ w stylu holenderskim stawia się na jakość, a nie ilość mebli i dodatków.

Stylowy Kwadrat

Henryka Dąbrowskiego 13/1
40-032 Katowice
tel. 530 375 044
mail. info@stylowy-kwadrat.pl

© Stylowy Kwadrat. Wszystkie prawa zastrzeżone.