Stylowy Kwadrat Showroom wnętrzarski

Showroom wnętrzarski

Strona główna > Blog > Dlaczego meble z kamienia zyskują coraz więcej zwolenników?

Dlaczego meble z kamienia zyskują coraz więcej zwolenników?

Wybór mebli oraz dodatków do przestrzeni mieszkalnej lub np. biura to trudne zadanie. Musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów, czyli estetykę mebli, wytrzymałość elementów wyposażenia oraz ich funkcjonalność. Od kilku lat wzrasta zainteresowanie zakupem mebli z kamienia, które są synonimem luksusu oraz elegancji. Wyjaśniamy, dlaczego meble z kamienia cieszą się rosnącą popularnością.

Kamień jako materiał dekoracyjny

Kamień to jeden z niewielu materiałów, które znajdują uniwersalne zastosowanie. Jego walory dekoracyjne doceniano już w starożytności. Naturalny kamień to jeden z materiałów wykończeniowych, które od dawna zdobią nasze otoczenie. Moda na kamień we wnętrzach trwa nieprzerwanie od długiego czasu, pozwalając na kreowanie naszej przestrzeni prywatnej w sposób, który gwarantuje funkcjonalność oraz wpływa na estetykę i klimat różnych pomieszczeń. Z przestrzeni publicznej np. luksusowych restauracji meble z kamienia przebojem wkroczyły do domów, mieszkań i biur. Dlaczego tak się stało? Odpowiedź jest prosta - szukamy nie tylko użytecznych, ale także niebanalnych mebli, które sprawią, że nasza prywatna przestrzeń będzie w pełni odpowiadała naszym oczekiwaniom. Kamień gwarantuje zarówno funkcjonalność, jak i cechuje się unikalnym, ponadczasowym i naturalnym pięknem.

Jakie zalety mają meble z kamienia?

Meble z kamienia mają wiele zalet, które przekładają się na ich popularność. Doskonale wpisują się w potrzeby i oczekiwania osób świadomych znaczenia odpowiednio dobranego wyposażenia wnętrz i jego wpływu na klimat, a także estetykę przestrzeni. Kamień doskonale komponuje się z różnymi stylami aranżacji oraz popularnymi materiałami wykończeniowymi. Kamienne stoły do jadalni, stoliki kawowe, konsole, dekoracje i typowe elementy użytkowe w postaci np. blatów kuchennych dodają wnętrzom elegancji, wpływając na ich funkcjonalność. Kamień to trwały i stosunkowo łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji materiał, który może zostać „oprawiony” w różny sposób. Pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i industrialnym, jak i nadal modnych wnętrz w stylu rustykalnym. Cechuje się unikalnym pięknem i pozwala zyskać niepowtarzalną ozdobę, która nie straci estetycznego wyglądu nawet po wielu latach użytkowania.

Stylowy Kwadrat

Henryka Dąbrowskiego 13/1
40-032 Katowice
tel. 530 375 044
mail. info@stylowy-kwadrat.pl

© Stylowy Kwadrat. Wszystkie prawa zastrzeżone.